PRAHA - Letenské nám. 156/1, 170 00 Praha 7
721 349 797
info@dogtouch.cz

Naši klienti

Jack je 15ti letý hnědák, který si při svém dovádění v ohradě natáhl vaz v oblasti ramenního kloubu natolik, že dva měsíce kulhal. Diagnostika na přístroji Bicom ukázala problémy s vazy a šlachami.  Jackovi problémy se během jedné terapie  vyřešily a Jackovy bolesti se zmírnily tak, že přestal kulhat již během terapie a my měli problém, jak ho přesvědčit, aby ještě chvilku postál.

Biorezonanční terapie lze provést i u zvířat, která jsou z různých důvodů bázlivá vůči cizím lidem či metodám. Kocour se během terapie v přepravce uklidnil a spokojeně odpočíval.

HLOUBKOVÁ MAGNETICKÁ SONDA

Odstranění blokád – jizvy, srůsty! Více než rok a půl po operaci. U některých jedinců, netřeba asistence.

Díky rozmanitému BICOM příslušenství lze poskytnout péči nejen mláďatům savců, ale například i papouškům. 

VROZENÉ VÝVOJOVÉ VADY PÁTEŘE PSŮ

Nejčastěji se vyskytují v oblasti hrudní páteře Th1-Th13. Vývoj- jeden nebo více obratlů se nevyvinou do správného tvaru a velikosti.Tvary dělíme na klínovitý, motýlovitý, přechodný či blokový obratel. Dále jsou bežné rozštěpové vady páteře, subluxace obratlů apod… Žalostným důsledkem těchto vad bývá zůžení páteřního kanálu, kterým prochází mícha- chronický útlak, dráždění míchy a okolních měkkých tkání, což vede k bolestivosti a reaktivnímu zánětu. V těchto případech je velmi důležitá vhodně zvolená pravidelná rehabilitační péče k povolení spazmu měkkých tkání, ideálně v kombinaci s biorezonancí, která zvládne zánět, podpoří nervy, pohybový aparát a má analgetický účinek.

Rehabilitační a biorezonanční ošetření koní v hipo- centru.

Britney- kobyla po westernové kariéře, která se neblaze podepsala na stavu pohybového aparátu, především pánevních končetin a krčních obratlů. Terapie spočívala v kombinaci manuální fyzioterapie a biorezonance. Již po dvou terapiích došlo k výraznému zlepšení.

Teprve 4 měsíční kocourek Elis po lehké autonehodě, naštěstí bez vážných komplikací a zlomenin. Majitelé se rozhodli dorazit na manuální ošetření a biorezonanci. Pohmatem zjištěno zhmoždění loketního kloubu. Bylo zapotřebí srovnání krční páteře a jazylky Dornovou metodou a ošetření měkkých tkání Osteodynamikou. S Bicomem jsme šli rovnou na sadu Ortopedie 2, kde se rovněž neprokázala zlomenina, ale vyšlo zde spousta jiného, jako: šok- trauma, léze fascií- nervů- kloubního pouzdra a podpora regenerace nervů. Dále jsme aktivovali lymfatický a imunitní systém. Po uplynutí klidového režimu 7-10 dní, je Elis zcela v pořádku!

Teprve dvouletá kníračka Amazonka musela kvůli onemocnění dásní podstoupit stomatochirurgický zákrok- extrakci téměř všech zubů. K nám dorazila především na pooperační ošetření, vyvedení postnarkotizačních složek a jiných pro organismus nežádoucích látek. Bylo za potřebí posílení ledvin, lymfatického systému a sleziny.

Rehabilitační ošetření věčné milovnice míčkových sportů Báry. Kvůli velkým blokádám měkkých tkání v obl. páteře bylo za potřebí uvolnění především hrudní oblasti, ramenních kloubů a jazylky. Po navrácení kloubů do správné fyziologické polohy a uvolnění měkkých tkání, je Bára již na druhém ošetření zcela v pořádku.

Po terapii odpočívá tří měsíční fenka Molly.

SPONDILÓZA A NÁSLEDNÉ OCHRNUTÍ 

Fox terierky Pixie. Degenerativní onemocnění meziobratlových destiček=spondilóza. Diagnostikována na L3-4-5 (bederní část páteře). U Pixie došlo k přerušení inervace končetin, což následovalo k ochrnutí. Díky včasném zásahu, spolupráci s veterinární lékařem a naprosto jedinečnému propojení manuálních technik s Bicom biorezonanční ortopedickou sadou, nám Pixie začala už po dvou terapiích krásně chodit.

HLOUBKOVÁ MAGNETICKÁ SONDA

Hloubkovou magnetickou sondu jste mohli vidět již z předešlých příspěvků. Je jednou z řad možností nejen pro ortopedické pacienty. Lze ji využít ke všem programům v Bicomu, kde několikanásobně zesílí účinek a prostupuje do hloubky až 50 cm a šířky 30 cm. Velkou výhodou v ortopedii je její možnost použití přes sádru či ortézu. Nejčastější využití je při bolestivých stavech, jizvy- srůsty, nehojící se rány, bakteriální, virové a plísňové zátěže (herpes simplex virus, stafylokok, candida aj.).

ADDISONOVA CHOROBA

Jedná se o nedostatečnou tvorbu hormonů kortikoidů (glukokortikoidy, mineralokortikoidy) produkované v nadledvinách. Rozlišovány jsou 2 formy, primární a sekundární. Naši pacientku toto onemocnění postihlo již ve věku tří měsíců. Nyní dochází na intenzivní terapii Bicom-biorezonanci, kde se zaměřujeme především na posílení kůry nadledvinek, imunitního systému a vyvedení i nežádoucích vlivů léčiv, které užívá. Již po druhé terapii se Molly výrazně ulevilo z apatie, opět na neposedné štěndo. Díky včasném zásahu, spolupráci s veterinární lékařem a naprosto jedinečnému propojení manuálních technik s Bicom biorezonanční ortopedickou sadou, Pixie začala už po dvou terapiích krásně chodit.

Již pět let se desetiletá čivava Dafy potýká s endokrinologickým onemocněním Cushingův syndrom.  S tím se pojí řada přidružených onemocnění včetně pohybových obtíží. Nyní Dafy dochází na biorezonanci, která stimuluje lepší funkci orgánů a z těla odvede, za pomocí lymfatického systému, spousty škodlivých látek z léků, které Dafy dlouhodobě užívá. Navíc kombinujeme biorezonanci s úlevovými masážemi a Dornovou metodou, čímž došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu.

Adoptovaný podenco z Tenerife má za sebou několik náročných operací brániční kýly a končetiny. Ze začátku docházení na fyzioterapii byl problém na něj vůbec sáhnout, jeho neoblomná panička s ním ale dokázala malý zázrak a tak jak se Špageta pomaloučku socializoval, rehabilitace s ním byly čím dál snazší. Díky neustálé péči a práci jeho paničky rehabilituje Špageta už „jen“ přední končetinu po úrazu, aby se stabilizovala páteř a zamezilo se větší rotaci pánve. Jako bonus k tomu všemu už tento ďábel dokáže i chvilku ležet v klidu.

16ti letý Očko je náš oblíbený psí senior, vzhledem k jeho váze – okolo 30ti kil a svému úctyhodnému věku má tento vlk občas nějaké bolístky kloubů, zad nebo krční páteře, jeho panička pro něj vybrala alternativní péči v podobě biorezonance, která chlupáčovi dlouhodobě ulevila a zároveň nezatížila jeho játra a ledviny. Biorezonance je neinvazivní bezbolestná metoda, která pracuje na odstranění příčin nemocí a ne pouze jejich projevů. Velmi dobrých výsledků tato metoda dosahuje také u závislostí a alergií. Chtěli byste se o této metodě dozvědět víc? Neváhejte nás kontaktovat!

Elinka je šestiletá fenečka Chesapeake bay retrívra, která je nejen nadšený psí sportovec, ale plní také záchranářské psí poslání a je hodně psychicky i fyzicky vytížená. Její panička jí proto dopřává tu nejlepší péči v podobě pravidelných preventivních rehabilitačních masáží, při kterých si Elinka odpočine. Preventivní rehabilitační cvičení nebo masáže jsou nejen u lidí, ale i u zvířat velmi účinnou metodou v boji proti stárnutí, pomáhají předcházet brzkému opotřebení kloubů, úrazům a bolestem pohybového aparátu, spastickým změnám tkáně.

Kory je 2 letá pudlice po ortopedické operaci resekce kyčelní hlavice, dorazila preventivně na rehabilitaci, kde se mimo jiné zjistila subluxace ramenního kloubu. Následovala terapie Dornovou metodou, kdy došlo k usazení kloubu do správné fyziologické polohy a po čtyřech terapiích je Kory zcela v pořádku.

Goldinka si před lety poranila přední končetinu v obl.zápěstí, došlo i k oboustrannému přetrhání vazů. Vlivem odlehčení poraněné končetiny, došlo k nerovnoměrnému zatížení ostatních končetin a páteře. Vhodným rehabilitačním plánem jsme vše napravili a Goldinka příjde opět na prevenci za půl roku.

Tahle malá chlupáčka má již úctyhodných 17let a je tím naše nejstarší pacientka. Eliška má za sebou rupturu předního zkrizeneho vazu a právě nerovnoměrné zatížení končetin ovlivnilo páteř, která byla při prvních terapiích velmi bolestivá. Využití Dornovy metody a využití měkkých technik Elišce výrazně pomohlo od pohybových obtíží.

Diego je jeden z našich dalších psích seniorů, na svůj věk (9 let) je ale poměrně vitální a neví, kdy má dost. Paničce při procházce utekl na stopě asi 3km daleko. Následující dny jen polehával a sotva se plazil. Teta Andrea ho napojila na chytrou krabičku, která ukázala, že má přetížený pohybový aparát – což bylo patrné i okem. Během tří hodin ho zase “nahodila” do jeho ADHD nálady a Diego se opět rozhýbal jako malé štěně.

Na obrázku vlevo níže vidíme kyčel štěněte šeltie, kterou napadl dobrman a kyčel vykloubil. Panička jí však v době rekonvalescence vytáhla na túru. Přestože pejsek druhý den skoro nemohl chodit, včasným zásahem na rehabilitaci a jemnou masáží kyčle, došlo pouze k otoku nohy, který po pár dnech odezněl. Udržet pejska po operaci pohybového aparátu ale i po banální kastraci může být náročné pro vašeho mazlíčka, ale i pro vás. Mnoho majitelů však tuto skutečnost podceňuje a jakmile se pejskovi udělá lépe, vytáhnou ho běhat nebo na túru, aby vybil nahromaděnou energii.

Přetížení však může mít fatální následky, přestože váš pejsek vypadá zdravě jeho kosti a klouby mohou dostávat vlivem nedodržení klidové režimu pěkný záhul. Výsledkem jsou v lepším případě otok a následný zánět, v horším patologické změny na kloubech.

Náš tip: Nemůžete udržet pejska v klidu? Zkuste psí hlavolamy! Viz obrázek vpravo výše. Pejsek zabaví čumák i hlavu. Nakrájejte malé pamlsky a poschovávejte je do pelíšků, pod deky, do polouzavřené pet lahve nebo mezi hračky a pejska navádějte k hledání pamlsků. Hlavolam na jeden zátah nehrajte déle jak 10 minut a pejska motivujte a odměňujte vaší pozorností a pamlsky, přestože hlavolam nevyřeší dle vašich přání. K dostání jsou také různé hlavolamy a čuchací koberečky v psích obchodech.

8mi letého Arčiho trápilo dlouhodobé kulhání na pravou přední končetinu. Na léčbu z veteriny nereagoval. Majitel Árčího  se proto obrátil k alternativní metodě biorezonance a především intenzivní rehabilitace. Dnes Arči běhá bez jakéhokoli problému.

Arianka australský ovčák a téma problematiky kupírování ocasů. Ač u některých plemen stále povoleno, je za potřebí uvědomit si následnou možnou problematiku.  Po tomto zásahu dochází ke vzniku šokové a stresové vlny, která je na páteři (cerebrospinální). Dojde ke stažení fascií a pes je často náchylný k bolestem páteře, ale také se může projevit na funkci orgánů především v pánevní oblasti. Tito psi bývají často odkázáni na doživotní rehabilitační péči, u nás nově i s Bicom- biorezonancí, kde pracujeme na hluboké blokádě, šok – stres na buněčné a tkáňového rovině.

Na Bicom-biorezonanci nás navštívil také kocourek Matýsek s hypergranulací ušního boltce po operaci.  Jedná se o zmnožení granulační tkáně, která vystupuje nad povrch kůže. Biorezonancí podporujeme jak lokální hojení, tak i celkový stav organismu. Odrušili jsme jizvy-srůsty, postnarkotizační a kortikoidní nežádoucí stopy v těle, parazity – težké kovy, plísně a v neposlední řadě především bakterie. Na fotce je Matýsek již po terapii, jak u nás spokojeně odpočívá.

Biorezonance lokální hojení problémů s hypergranulací ušního boltce

Jen co se dvouletá Cassy dostala z problémů s pohybovým aparátem, propukl u ni chronický zánět uší, který se nedařil zklidnit klasickou veterinární léčbou a tak přišla na řadu biorezonance. K zánětu uší se přidal zánět tlapek a nepříjemné svědění. Po třech terapiích biorezonancí odezněla svědivost, zánět meziprstních prostor a v neposlední řadě i zánět v uších. Trpí vaši mazlíčci chronickou zátěží, kterou se nedaří zvládnout klasickou léčbou? V neposlední řadě i zánět v uších. Trpí vaši mazlíčci chronickou zátěží, kterou se nedaří zvládnout klasickou léčbou?

I vaši čtyřnozí miláčci mají akupunkturní body. Přijďte se zharmonizovat, eliminovat toxiny, aktivovat lymfatický a imunitní systém a v neposlední řadě dobít baterky jako náš oblíbený psí senior Očko. Trpí vaši mazlíčci chronickou zátěží, kterou se nedaří zvládnout klasickou léčbou? Vyzkoušejte naši novinku Bicom- biorezonance.  Těšíme se na vás.

Krásný zástupce plemene Tibetská doga vážící téměř 100 kg nás navštívil s postoperační problematikou v podobě jizvy – po velké řezné ráně (30 – 40 cm), která narušila okolní fascie (oddělující jednotlivé svaly, umožňující jejich vzájemnou kluznost a současně svaly propojují do funkčních pohybových řetězců) a tkáně natolik, že došlo k narušení nervů invertujících (zásobujících – vyživujících) jednotlivé orgány. Jizvy jsme odrušili hloubkovou magnetickou sondou Bicom a čeká nás následná terapie a podpora orgánové problematiky a pohybového aparátu včetně rehabilitace. Máte i vy psa s postoperačními problémy? Neváhejte nás navštívit.

Máte doma psího seniora? Nezapomínejte ani vy na preventivní rehabilitační prohlídky, při kterých můžeme odhalit často skryté patologické změny pohybového aparátu.

U aktivní Ariany majitel pozoroval větší únavu a nechuť do běhání. 

Vyšetření přístrojem Bicom odhalilo blokádu měkké tkáně v oblasti hrudní páteře – dost trpí tím, že jí byl předchozí majitelkou useknut ocásek, i když to je dávno zakázané. Podpůrnou léčebnou terapií byla následně Dornova metoda.

Další naši klienti, kteří u nás našli úlevu díky individuálnímu terapeutickému přístupu.

I tímto způsobem si naši pacienti užívají rehabilitační péči a trpělivě tak čekají, než tentokrát jejich „páníčci“ dokončí kúru na přístroji Bicom-biorezionanci. Terapie 2 v 1. Přijďte vyzkoušet blahodárné účinky pro zdraví těla i myslí vás i vašich mazlíčků. Kontaktujte nás ještě dnes!

13ti letý Kája k nám chodí pravidelně na udržovací rehabilitaci, která je nutná vzhledem k jeho artróze kyčelního a ramenního kloubu. Nyní ovšem řešíme na Bicom biorezonanci chronický zánět uší, kde se prokázala parazitární a plísňová zátěž. Terapii si Kája náramně užívá.

error: Content is protected !!