PRAHA - Letenské nám. 156/1, 170 00 Praha 7
721 349 797
info@dogtouch.cz

Zinzino – BalanceOil+ Omega 3

ZINZINO Xtend, 60 tablet

ZINZINO BalanceOil+ Omega 3, 100 ml

BalanceOil+ je zcela přírodní potravinový doplněk bohatý na olivové polyfenoly, mastnou kyselinu omega-3 a vitamín D3. Účinně reguluje a zachovává hladiny kyselin EPA + DHA i vyvážený poměr kyselin omega-6 a omega-3 v organismu a chrání buňky před oxidací.

Jako u jednoho z mála doplňků stravy, si můžete prověřit jeho účinnost testem!

Benefiti užívání  BalanceOil?

 • Výsledky užívání jsou měřitelné a ověřitelné s pomocí sady Balance test.
 • Pomáhá vyřešit chronické záněty v těle.
 • Bez rybí pachutě.
 • Rybí olej z volně žijících drobných ryb.
 • Extra panenský olivový olej lisovaný za studena jako polyfenolová ochrana před oxidací.
 • Vitamín D3 z přírodního zdroje.
 • Pouze. přírodní ochucující a aromatické látky.

Zinzino BalanceOil+ 

je synergická směs vysoce kvalitního rybího oleje, extra panenského olivového oleje a vitamínu D3. Je velmi bohatá na Omega 3 (EPA i DHA), Omega 9 mastné kyseliny a polyfenoly, které jsou nezbytné pro správnou funkci mozku, srdce a imunitního systému.

Složení:

Rybí olej (z ančoviček, makrel, sardinek), za studena lisovaný olivový olej, smíšené tokoferoly (antioxidanty), vitamín D3 (cholekalciferol), pomerančový extrakt. Výrobek má přírodní pomerančovo-citronově mentolovou příchuť

Obsah: 100 ml

Dávkování:

Dávkování upravte podle své tělesné váhy. Na 1 kg tělesné hmotnosti užívejte 0,15 ml BalanceOil. Například dospělý člověk s hmotností 80 kg bude užívat 12 ml BalanceOil denně, což odpovídá 2,5 lžičkám (1 lžička = 5 ml).

Skladování:

Neotevřené lahve skladujte na tmavém suchém místě při pokojové teplotě nebo v chladničce. Otevřené lahve skladujte v chladničce a spotřebujte do 45 dnů. Při teplotách nižších než 4 °C se může BalanceOil v důsledku tuhnutí olivového oleje zakalit. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Upozornění:

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Kombinujte doplňky stravy s vyváženým jídelníčkem a zdravým životním stylem, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Pokud jste těhotná, kojíte, užíváte léky na předpis (zejména na ředění krve) nebo trpíte závažným onemocněním, poraďte se před užíváním se svým lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek není určen pro děti do 3 let.

Vyrobeno ve ŠVÉDSKU firmou Zinzino Nordic AB. Souvisejícím výrobkem je ZINZINO BalanceTest

ZINZINO BalanceTest


BalanceTest je test využívající suché kapky krve (dry blood test, DBS), který je vědecky prokazatelně stejně přesný jako vzorek odběru žilní krve, pokud se jedná o analýzu mastných kyselin. Studie krevního profilu mastných kyselin ukázaly, že tento profil značně souvisí se zdravotním stavem. Na výsledek anonymního testu se můžete podívat zde.

Tento test vyžaduje jen několik kapek krve ze špičky prstu na filtračním papíru a dokončení testu trvá méně než minutu. Analytické služby VITAS* anonymně analyzují obsah 11 mastných kyselin**, které dohromady přispívají k přibližně 98% mastných kyselin v krvi. Mastné kyseliny zahrnují nasycené, mononenasycené (omega-9) a polynenasycené (Omega-6 a Omega-3) mastné kyseliny. Výsledek se následně zobrazí asi po 20 dnech na webové stránce zinzinotest.com, kde jsou uvedeny informace o rovnováze mezi kyselinami Omega-6 a Omega-3, obsahu Omega-3, profilu ochrany mastných kyselin a další.

Proč je důležité znát svůj poměr omega-3/omega-6?

V dnešní moderní zrychlené době, kdy se urychluje se výroba potravin a všech ingrediencí, tak bohužel už nemají stejnou výživovou hodnotu jako kdysi. Zvířata jsou v uzavřených prostorách, nemají dostatek slunce, místo přirozené stravy jsou krmeny umělými krmivy pro ně nepřirozenými. Celý tenhle zrychlující proces má obrovský dopad na nutriční hodnoty v potravě a tím na naše buňky, tkáně i naše tělo.

U mnoha chorob a potíží souvisejících s nezdravým životním stylem byla pozorována nerovnováha mezi Omega-6 a Omega-3 mastnými kyselinami. Správná rovnováha mezi Omega-6 a Omega-3 je rozhodující pro zdraví všech těhotných žen a jejich dětí, protože vyvíjející se mozek a nervový systém dítěte vyžaduje velká a vyvážená množství Omega-6 a Omega-3, které musí pocházet od matky.

Naše současná strava obsahuje převahu až 15x i více prozánětlivých Omega 6 z obilovin a některých rostlinných olejů (př. slunečnicový, kukuřičný olej). Odpovídá tomu i složení nezdravých krmných směsí pro zvířata.

Obecné doporučení zní, aby poměr mastných kyselin Omega-6 : Omega-3 ve stravě byl nižší než 5:1. Ideálně však 3:1.

Jak zjistím, jestli mám správný poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3? 

Jako první si udělejte BalanceTest a poté můžete začít užívat denní dávku produktu Zinzino Balace Oil. Jakmile se sami otestujete, vzorek kapky suché krve zašlete ve speciální obálce poštou na předepsanou adresu laboratoře VITAS v Norsku. Pokračujte v užívání produktů Balance Oil podle doporučení po dobu 120 dnů a poté absolvujte druhý BalanceTest, abyste zjistili, jak se změnil váš profil mastných kyselin. 95% uživatelů Balance Oil dosáhne protizánětlivého poměru 3:1 v prvních 120 dnech. 

Jak provést test krok za krokem

 1. Nejprve si omyjte ruce mýdlem a dobře opláchněte teplou vodou a osušte. Z obálky vyndejte testovací kartu pro krevní vzorek. Odtrhněte část SAVE (tu si dobře uschovejte) na kartě pro krevní vzorek a vyfoťte identifikační kód (ID) testu. Výsledky testu uvidíte POUZE s identifikačním kódem ID VAŠEHO OSOBNÍHO TESTU. Na stůl umístěte kartu se dvěma kruhy otočenými směrem nahoru.
 2. Špičku prstu (doporučuje se prostředníček) očistěte pomocí dezinfekčního ubrousku s obsahem alkoholu. Stimulujte krevní tok tím, že uděláte krouživý pohyb paží nebo zatřesete rukou po dobu 20 vteřin. Vyjměte jednorázovou lancetu. Odstraněním průhledného bezpečnostního uzávěru je lanceta připravena k použití.
 3. Umístěte lancetu na spodní část špičky prstu a zatlačte horní část lancety do prstu, dokud neuslyšíte kliknutí – tím dojde k automatickému píchnutí do prstu.
 4. Rukama se nedotýkejte kroužků filtračního papíru! Jemně zmáčkněte prst a nechte kápnout  2-3 kapky krve do každého kruhu označeného na kartě pro vzorek krve. Krev by měla zcela zaplnit vnitřní část kruhů. 
 5. Po dobu nejméně 10 minut nechejte kartu se vzorkem krve ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, aby vzorky zaschly.
 6. Vložte kartu pro vzorky zpět do obálky papíru. Poté vložte papírovou obálku do kovového obalu a uzavřete. Důležité: Neodstraňujte schnoucí sáček uvnitř kovového obalu.
 7. Uzavřený kovový obal vložte do velké obálky s adresou laboratoře. Na obálku stačí jen přidat poštovní známku.
 8. Na internetové stránce www.zinzinotest.com zaregistrujte svůj testovací kód (k tomu slouží část SAVE). Na této webové stránce můžete později najít výsledky svých testů. Trvá to 10-20 dní, než bude výsledek připraven.

Proč je důležité udržovat normální poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3?

Rovnováha omega-3 mastných kyselin podporuje:

 • duševní zdraví
 • nervové funkce
 • zdravé srdce
 • oběhový systém
 • žaludek, střeva, plíce a pokožku
 • zvyšuje kognitivní výkon

Poměr Omega-6 (AA) a Omega-3 (EPA) se měří jako vztah mezi „rostlinnou“ kyselinou arachidonovou Omega-6 (AA) a mořskou Omega-3 eikosapentaenovou kyselinou (EPA) mezi C20 : 4. Tento poměr je přibližným vyjádřením distribuce mezi rostlinnými mastnými kyselinami a rybími mastnými kyselinami v konzumované stravě.

Nerovnováha omega mastných kyselin způsobuje zdravotní problémy. Omega-6 a Omega-3 mastné kyseliny jsou prekurzory signálních molekul (eikosanoidů) v těle podobné hormonům.

Eikosanoidy odvozené od Omega-6 mastných kyselin jsou prozánětlivé a přispívají k chronickým zánětům. Signální molekuly odvozené od Omega-3 mastných kyselin mají nižší zánětlivý potenciál, některé jsou dokonce protizánětlivé.

Tyto eikosanoidy se v mnoha ohledech navzájem doplňují, a proto je důležité udržovat mezi nimi rovnováhu. Nadbytek Omega-6 mastných kyselin oproti Omega-3 mastným kyselinám přispívá k chronickým zánětům. 

Nadbytek omega-6 má za následek:

 • vaše strava nepřispívá k dobré propustnosti a vstřebatelnosti hormonů a živin: kyslík, glukóza, vitamíny, minerály
 • nedostatečná látková výměna na buněčné úrovni, špatná detoxikace
 • prozánětlivé prostředí v buňkách
 • potíže při učení
 • výkyvy nálad
 • zhoršená paměť 

Zásadní pro získání správného poměru Omega 6 : Omega 3 je omezení příjmu rostlinných tuků s přebytkem Omega 6 (slunečnicový olej, sójový olej) a konzumace tučných, mořských ryb z výlovu, které se živily volně z mořských řas, které přirozeně obsahují Omega 3 (EPA a DHA) s polyfenoly. 

Pozor! Snížení konzumace omega-6 ze stravy pomůže při snaze vyrovnávat poměr omega-6 : omega-3, ale není dobré tyto tuky zcela vynechat. Kritickou skupinou jsou většinou ženy, mladé maminky, nebo fitness nadšenci, kteří kladou důraz na nízkotučnou dietu a vyhýbají se z nevědomosti všem tukům. Diety vyhýbající se jakékoliv formě tuku mohou být velmi nebezpečné pro zdraví a vývoj. Na druhou stranu nadměrná konzumace je rovněž rizikovým faktorem.

Nemoci související se špatným poměrem Omega-6 : Omega-3:

 • postižení kostí (osteoporóza)
 • poškození chrupavek (artróza)
 • artritida (klouby)
 • postižení cév (vysoký krevní tlak, ateroskleróza – kornatění tepen, křečové žíly, hemeroidy)
 • postižení mozku (neurodegenerativní nemoci: Alzheimer, Parkinson)
 • postižení tkání (nádorové buňky, metastáze, rakovina)
 • zrychlené stárnutí
 • ADHD

Produkty ZINZINO vám podrobně velmi rádi představíme v naší provozovně. Termín návštěvy můžete sjednat ZDE.

error: Content is protected !!